Jastrzębia Góra znajduje się w bezpośredniej okolicy Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Obszar ten charakteryzuje się niezwykłymi walorami krajoznawczymi. Zachęcamy do wizyty w Rezerwatu Przylądek Rozewie.

Początek ścieżki wiodącej przez rezerwat znajduje się przy latarni, dalej przebiega przy klifie i granicy rezerwatu – obok drzew uznanych za pomniki przyrody, schodzi do morza dnem wąwozu o nazwie Łebski Żleb, następnie biegnie wzdłuż brzegu morza skąd kamienistym brzegiem prowadzi w stronę Jastrzębiej Góry i pierwszym wyjściem poprzez Lisi Jar dochodzi do obelisku, który postawiono w 1928 upamiętniając przygodę Zygmunta III Wazy – w 1598 roku statek króla rozbił się o wybrzeże w okolicach Lisiego Jaru.

Lisi Jar natomiast stanowi rozcięcie erozyjne pomiędzy Rozewiem a Jastrzębią Górą o głębokości 50 metrów i stromych zboczach porośniętych bukowym lasem. Pośród ponad 100 letnich buków spotkać możemy pojedyncze okazy brzozy, dzikiej gruszy, świerku i jarzębiny. Runo leśne tworzę krzewy leszczyny, jałowca, kaliny, jeżyny, maliny i głogu, a także mniejsza roślinność taka jak: widłak, bluszcz, storczyk i wrzos.